Selamlar Sevgili EkoHarita Dostları,

📢 Bu yıl da 2-3-4 Haziran tarihlerinde Kadıköy Belediyesinin gerçekleştirdiği çevre festivalinde olacağız. Zor zamanlar atlattığımız şu dönemde bir arada olmak bize iyi gelecektir diye düşünüyoruz.

Bu yıl standımızı;
Cuma 11:00 ve 14:00, Cumartesi 11:00 saatlerinde ziyaret ederek kompost ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz ve evinizde en pratik şekilde nasıl kompost yapabileceğine dair kompost yapma teknikleri konusunda Alper Can Kılıç sizlerle bilgilerini ve deneyimlerini paylaşacak.

Pazar günü saat 15:00’de çok özel bir etkinlik gerçekleşecek;
Üretici: Balâ Bahçe – Kentten Kırsala Göç Deneyimi

Sevgili Gözde Erdem söyleşi alanında gerçekleştireceği etkinlikte hem kendi kentten kıra göç deneyimini ve karşılaştıklarını paylaşacak, hem de katılımcı olarak tasarlanmış bu etkinlikte sizin sorularınızı ve fikirlerinizi aldığımız bir beyin fırtınası gerçekleştirecek. Birlikte düşünmek ve paylaşmak bize iyi gelecek! Tabi Gözde’nin katılımcılara ufak bazı sürpriz hediyeleri de olacak. ^_^

Hepinizi Pazar günü saat 15:00’te söyleşi alanına ve 3 gün boyunca stantımıza bekliyoruz.

Bütünün hayrına olsun.
Doğa yolumuz olsun.

Festival Teması:  “Kentsel Dirençlilik: Doğaya Emek Ver!”

Kentsel Dirençlilik, kentin deprem dahil jeolojik afetler, iklim değişikliği kaynaklı her türlü afetlere yönelik korunması, olası risklerin önceden belirlenmesi, afetler sonrası hızlı bir şekilde iyileştirme çalışmalarının yapılması ve toplumun tüm bu afetlere hazırlıklı olması için alınan önlemler bütünüdür.

Bu önlemler arasında sağlıklı, güvenli ve çevre dostu yapılar, iklim uyumlu yeşil alanlar ve teknik altyapı, sürdürülebilir ulaşım sistemleri ve atıksız yaşam çalışmaları bulunmaktadır.

Bu yıl Kadıköy Çevre Festivali ’nde, deprem, iklim değişikliği kaynaklı doğal afetlerle mücadelede ‘kentsel dirençliliğin’ önemini ön plana çıkartıyoruz.

Sivil toplum kuruluşlarını, vakıfları, toplulukları, ilgili uzmanları, akademisyenleri, sanatçıları, öğrencileri, aktivistleri, kent paydaşlarını ve bütün yurttaşları 2-3-4 Haziran tarihlerinde, Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda Kadıköy Çevre Festivali’ne katılmaya, paneller, söyleşiler, atölyeler, gösteriler, konserler ve birçok etkinlik kapsamında, çevre dostu şehirlerin inşasına, sürdürülebilir bir gelecek yolunda atacağımız adımlara ortak olmaya ve dirençli bir geleceğe doğru birlikte ilerlemeye davet ediyoruz!

Etkinlik programı ve diğer tüm detaylar için: https://cevrefestivali.kadikoy.bel.tr/Program

Festivalde Dostlar Bir Araya Geldi, Dünya Varmış!


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest