Kim yürütüyor?

Çevre ve Arı Koruma Derneği (ÇARIK) ve APİKOOP projeyi yürütmektedir.

ÇARIK, ‘doğayla uyum içinde bir toplum’ anlayışını hayata geçirmek amacıyla arı üreticileri tarafından kurulmuştur. ÇARIK hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. APİKOOP ortakların sağlıklı bir çevrede yaşamalarını, toplumsal, ekonomik ve kültürel olarak gelişimlerini, kalkınmalarını sağlamak, agroekolojik üretimde bulunmalarını teşvik etmek ve desteklemek, arı, arıcılık ve apiterapi ürünleri üretmek, işlemek ve pazarlamak ve bu alanda gerekli görülen işletmeleri kurmak ve işletmek, yeni iş alanları açarak ortaklara geçimlik kazanç imkanı yaratmak ve sağlamaktır. APİKOOP hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Proje Ne Sunmaktadır?

Apikoop destekleyerek sürdürülebilir bir arıcılık modeli oluşturmaktadır. Arıcılarımızın arılığına destek olup, katkı sağlayarak hem sağlıklı ve kaliteli bal tüketmek hem de doğadan yana bir arıcılık sisteminin üretimde yer alması için projeye katılarak bir kovanın (arılı bir koloninin) ürün ortağı olabilirsiniz. Burada amaç “topluluk destekli arıcılık” kapsamında bir arıcının yıllık masraflarını önceden karşılayarak onun yıla daha güvenli şekilde girmesine destek sağlamak, bunu yaparken de tüketicinin yıl içindeki fiyat değişimlerinden etkilenmemiş ve sabit fiyatla sağlıklı bir bala ulaşmasını sağlamak. Proje kapsamında kovanların üzerine adınızı yazdırabilir, arıcılarla doğrudan bir iletişim kurabilirsiniz. 2023 yılı için katılım bedeli kargo dahil 1900 TL, tercihe göre sezon sonunda 10 kg süzme çam, 5 kg yayla veya 3 kg meşe balı alabiliyorsunuz. Ayrıca, arıcılık bilgisi edinmek isteyenler için Apikoop arılıklarında eğitim ve paylaşım gezileri düzenleniyor. Bunun için aşağıda yer alan e-postalara mail atıp haber alabilirsiniz. Doğal arıcılığı desteklemek ve kaliteli bal tüketmek için projeye katıl, “Senin de Bir Kovanın Olsun !”.

Ben Ne Yapabilirim? Projenin İhtiyacı Nedir?

  • Senin de bir kovanın olsun projesine https://apikoop.org.tr/ adresindeki formu doldurarak katılım sağlayabilirsiniz.
  • Ön satışta olan “Balarısı Demokrasisi – Thomas D. Seeley” kitabını temin ederek kitabın basılmasına destek olabilirsiniz.
  • Eğitim, araştırma, üretim ve raporlama faaliyetleri ve işbirlikleri için APİKOOP ile iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl İletişime Geçebilirim?

Eposta: apikoop@apikoop.org.tr bilgi@apikoop.org.tr bilgi@carik.org.tr Telefon: 0 543 274 274

 

<— Geri dön: “Yaşam İçin Desteklemek “Zorunda” Olduğumuz Projeler”


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest