BASINDA EKOHARİTA

01 Şubat 2016 – Açık Radyo – Açık Gazete – Murat Can Tonbil – Alper Can Kılıç ile EkoHarita Söyleşisi

Açık Radyo, Açık Gazete programında Sevgili Murat Can Tonbil ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Eko Harita nedir, neye yarar anlatmaya çalıştık. Ses kaydına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Nazik daveti, desteği ve tüm misafirperverliği için sevgili Murat Can Tonbile çok teşekkürler.

29 Ocak 2016 – GaiaDergi – “Dünya varmış”: EkoHarita yayında!

Beta sürümü ile yayına başlayan EkoHarita internet projesi, bizleri “dünya varmış” mottosu ile selamlıyor.

Haberin devamı için: https://gaiadergi.com/dunya-varmis-ekoharita-yayinda/
Sevgili Yeşim Özbirinci’ye çok teşekkür ederiz.

29 Ocak 2016 – Yeşil Gazete – Eko Harita’nın kurucularından Alper Can Kılıç ile konuştuk

Başlangıçta bir ekoblog olarak düşünülen ve geçtiğimiz günlerde sanal bir ekolojik ağ olarak hayata geçen Eko Harita’nın (ekoharita.com) kurucularından Alper Can Kılıç ile Eko Harita’yı, hazırlık aşamasını ve bundan sonra yapmak istediklerini konuştuk.

Haberin devamı için: https://yesilgazete.org/blog/2016/01/29/eko-haritanin-kurucularindan-alper-can-kilic-ile-konustuk/
Haberin devamı için: http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/eko-haritanin-kurucularindan-alper-can-kilic-ile-konustuk-40046821
Sevgili Alper Tolga Akkuş’a çok teşekkür ederiz.

06.02.2016 – IMC TV / Ne Yiyorsak Oyuz – Defne Koryürek / Ekoharita – Alper Can Kılıç

IMC TV ” Ne Yiyorsak Oyuz ” programında Sevgili Defne Koryürek’in misafiri olduk. “EkoHarita nedir? Ne değildir? Niye kurulmuştur ve amacı nedir?” anlatmaya çalıştık. Keyifli sohbeti, misafirperverliği ve sohbete eşlik eden çok sevdiğimiz bergamotlu çay için kendisine çok teşekkür ederiz. ^_^

03.02.2016 – Esin Yolçınar – Ömer Faruk Zora – TRT – Başka Türlü

Üretimini Esin Yolçınar’ın yaptığı ve sunuculuğunu Ömer Faruk Zora’nın gerçekleştirdiği TRT “Başka Türlü” programındaydık.

Sevgili Esin Yolçınar ve sevgili Ömer Faruk Zora’ya teşekkür ederiz.

04.02.2016 – Dünyayı Değiştirecek Fikirler

Sevgili Rafi Kanyel Kanyas’a teşekkür ederiz.

05.02.2016 – Açık Radyo – Tohumdan Hasada – Bora Kabatepe – Alper Can Kılıç – EkoHarita

“Eko Harita’yla tanıştınız mı?
Açık Radyo’da bu sabah çiçeği burnunda bir ekoloji portalını konuşuyoruz. Ekoloji mücadelesinden havadisleri, iyi örnekleri, yaklaşan etkinlikleri toparlayıp önümüze seren ve tüm kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabildiği Eko Harita’yı, kurucularından Alper Can Kılıç anlatıyor.
Haritanın içeriğini, böyle bir portala neden ihtiyaç duyulduğunu, Eko Harita’yı hangi adımlarım beklediğini ve nasıl katkı verebileceğinizi öğrenmek için 94.9 Açık Radyo’da, 10:30’da Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam’a bekliyoruz.”

23.03.2016- TRT Radyo – EkoYaşam – Aybeniz Uçan – Alper Can Kılıç

05.06.2017 – Doğa Yolun Olsun Kamp Şarkısı
Yeryüzü Ekoköyünde gerçekleştireceğimiz EkoHarita Doğa Yolun Olsun kamp tanıtımı için hazırladığım doğaçlama bir şarkı.
Doğa yolum olsun diyenlere yolculuklarında eşlik etsin diye.
Tekrarı yok, her yol başka sonlara gider, aynı döngünün içinde,
Aynı besteyle, başka maceralara atılan her adım, seni huzura götürsün diye, kulak ver ve sadece dinle…
Facebook etkinliği: https://www.facebook.com/events/1294595830638633/permalink/1345764925521723/?ref=1&action_history=null
Kampanya sayfası: https://fongogo.com/Project/doga-yolun-olsun-ekokoyumuze-destek-olun-gelin-yuvamiz-yeryuzu-olsun#Backers

10.2017 – Mimarlık Dergisi – Sayı 398 – Ekolojiyi Okunur Kılmak: EkoHarita

Sevgili Aslı Tuncer Madge’ye teşekkür ederiz.

Dergi indexi: http://www.mimarlikdergisi.com/index.cfm?sayfa=mimarlik&DergiSayi=412

25.05.2018 – Sürdürülebilirlik Adımları – Eko Harita Ne Yapar?

Geçtiğimiz yıl “Kentte Ekolojik Yaşam” teması ile gerçekleşen Kadıköy Çevre Festivali’nde katılımcılar arasında yer alan EkoHarita’nın kurucu gönüllüsü Alper Can Kılıç ile bir ekolojik sosyal ağ olan EkoHarita’nın sunduğu imkanları konuşmuştuk.
Devamı için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2018/05/25/eko-harita-ne-yapar/

25.05.2018 – Sürdürülebilirlik Adımları – EkoHarita’da kimler gönüllü olabilir?

Bağımsız ve tamamıyla gönüllülerin maddi ve manevi emekleriyle hayatına devam eden bir oluşum olan EkoHarita’ya nasıl destek verebileceğinizi EkoHarita’nın kurucu gönüllülerinden Alper Can Kılıç ile konuşmuştuk. Başlangıç olarak EkoHarita’ya verebileceğiniz ilk destek EkoHarita’yı incelemek, keşfetmek ve paylaşmak… Sonrasında EkoHarita’da görmediğin, başkaları için de bilmesinin faydalı olacağını düşündüğün bir nokta varsa noktayı sen ekleyebilir ya da noktayı ekleyebilecek birisine EkoHarita’dan bahsedebilirsin. Ve eğer hala EkoHarita’ya üye değilsen, EkoHarita’ya kayıt olarak ekolojist ağına dahil olabilir, forumda ve EkoHarita zaman tünelinde paylaşımlar yapabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsin.

Devamı için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2018/05/29/4634//

11.06.2018 – Bizim Ev Programı – Geziyoruz Bölümü – Onur Yar & Alper Can Kılıç – EkoHarita nedir?

31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen, Kadıköy Belediyesinin düzenlediği Çevre Festivalindeydik. Standımızı ziyaret ederek bizimle hem tatlı sohbetini paylaşan, bir taraftan bu vesileyle de EkoHarita gönüllüsü olan 😄 Sevgili Onur Yar ve emeği geçen Bizim Ev ekibine teşekkürlerimizle.

Bu keyifli programın tümünü aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
Kanala üye olmayı da unutmayın efem. 😉

20.07.2018 – Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam – Leyla Aslan Ünlübay & Alper Can Kılıç – Topluluk Destekli Tarım Ağı, Gıda Toplulukları ve II. Gıda Çalıştayı

“Kentlerde temiz gıdaya nasıl erişebiliriz?
Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan Ünlübay’ın hazırlayıp sunduğu Tohumdan Hasada Ekolojik Yaşam Programı’nda bu hafta, temiz gıdaya erişimi konuşuyoruz.
Gıda Topluluğu gönüllüsü Alper Can Kılıç’ın konuk olarak katılacağı programımız, 20 Temmuz Cuma günü saat 10.30’da Açık Radyo’da. (94.9)
Radyonuz Açık olsun!”

01.12.2018 – EKOIQ Dergisi – Alper Can Kılıç – “Temizlenmemiz Gerek”

EkoHarita Gönüllüsü Alper Can Kılıç III. Gıda Toplulukları Çalıştayında tüm dostlara da duyuracağımız projemiz EkoHarita Topluluk Destekli Tarım Aracı ve Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok gıda oluşumundan gönüllünün inisiyatifiyle kurulan Topluluk Destekli Tarım Ağı – Haberler & Duyurular ile Topluluk Destekli Tarım Ağı – İletişim Grubu‘ndan, iklim değişikliğinden, çözüm yollarından, kent bostanları-gıda toplulukları ilişkisinden ve Roma Bostani‘ndan Ekoiq Kasım-Aralık sayısında yer alan “Yarın Ne Yiyeceğiz?: Gıda Güvenliğine ve Erişimine Yerel ve Küresel Bir Bakış” başlıklı dosyada “Temizlenmemiz Gerek” başlıklı yazısında söz etti.

Yazıya ulaşmak için: http://ekoiq.com/2018/12/17/temizlenmemiz-gerekiyor/

07.12.2018 – Yeşil Gazete – Merve Damci & Alper Can Kılıç Röportajı

Yeşil Gazete‘den Sevgili Merve Damci‘nın, çalıştaya yaklaşırken Ekoharita gönüllüsü Alper Can Kılıç ile gerçekleştirdiği izlenimler röportajı yayında! Teşekkürler Yeşil Gazete! 💚🌈

Habere ulaşmak için tıklayın.

 

12.06.2018 – Etkinlik – “EkoHarita GAÜ Mimarlık Fakültesi’nin İstanbul’daki Yaz Okulu”

15 Temmuz Pazartesi EkoHarita Gönüllüsü Alper Can Kılıç Tasarım Atölyesi Kadıköy’de “Türkiyede Gıda Toplulukları ve Ekotopluluk.org” konulu bir sunum gerçekleştirecek. Yaz okulu programı ve detaylar haber linklerinde.

 

18.06.2018 – XXI Dergisi – “Kentsel Tarımı ve Gıda Topluluklarını Kentsel Muhalefet Çerçevesinde Düşünmek”

👨‍🌾”Kentsel Tarımı ve Gıda Topluluklarını Kentsel Muhalefet Çerçevesinde Düşünmek” başlıklı yazı XXI Dergisinin Senem Zeybekoğlu Sadri editörlüğünde düzenlenen “Kentin Muhalif Yüzü” köşesinde yayınlandı. EkoHarita Gönüllü Kurucularından Alper Can Kılıç bu yazısında kent bostanları, gıda toplulukları, tarım politikaları, iklim değişikliği, EkoHarita ve EkoTopluluk – Topluluk Destekli Tarım Aracı projesinden bahsetti.

Habere ulaşmak için tıklayın.

 

17.07.2019 – İstanbul’u Kentsizleştirme Yaz Okulu – “Gıda Toplulukları Sunumu – Ekotopluluk.org”

 

31.07.2019 – Sivil Sayfalar – “Ekoharita Gönüllüleri Sesleniyor: “Dünya Varmış””

Sivil Sayfalar​ için Kübra Yüzüncüyıl​ ‘ın EkoHarita gönüllülerinden Alper Can Kılıç​ ile yaptığı röportaj yayında!

“Ekoharita Gönüllüleri Sesleniyor: “Dünya Varmış””

[TR] Habere ulaşmak için tıklayın.

[EN] Click here for the news.

 


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla