🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

AVCALA GENÇLİK KÖYÜ

Aslında her girişim gibi gençlik köyü de bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıktı. Youthlympic ekibinin çalışma alanı ekoloji, spor ve gençlik. Bu üç alanda çalışmalar yapan ekip, eko köylere çok fazla ilgi duymaktaydı. Fakat Türkiye’de böylesi bir eko köyün var olmaması bizi gerçekten üzmüştü. Daha sonra ekibin yurtdışında da yaptığı araştırmalarda her ne kadar eko köyler çok olsa da, genç odaklı bir eko köyün olmadığını gördük. Gençlerin kendini geliştirebileceği, yılın her anında gelip kalabileceği, kendi sebzesini meyvesini üretebileceği, projelerine odaklanabileceği, yeni projeler geliştirebileceği, farklı kültürden insanlarla tanışabileceği, sessiz, onu en çok rahatsız edecek şeyin çam sakızının dişlerine yapışması olacağı bir yer neden yok diye kendimize sorduk. Cevabını vermeden önce uzun bir süre birbirimize baktık. Daha sonra bir gençlik ütopyası yaratalım dedik. Ama gerçekçi ve ulaşılabilirliği olan bir ütopya. Bir sosyal işletme yapısında olsun. Aynı zamanda, Youthlympic’in hali hazırda yaptığı yaratıcı spor etkinliklerine de ev sahipliği yapsın.

Bir genç üniversiteden sonra iş mi arıyor, uzun bir süre iş bulamadı mı? Gençlik köyünde ona her zaman yer var. Gelsin kendini geliştirsin, orada yapacağımız yüzlerce eğitime katılsın, ulusal ve uluslar arası projelerimizde yer alsın. Organik beslensin, tarla sürsün, kitap okusun, iş arasın, farklı iş alanları keşfetsin, kendi alanında kendini geliştirsin, gitarını alıp ateş yaksın…

İşte tüm bunları, herhangi bir yerden bağımsız olarak bir komünite oluşturmak, birkaç evden oluşan ve herhangi bir yerden destek almadan yapmak yerine, bu hayalimizin gerçek bir ütopya olmasını istediğimiz için çok kapsamlı bir sürdürülebilir model stratejisi geliştirdik. Bu stratejimizde ilk başta temel bir adım atmak ve görünürlük kazanmak için Erasmus+ Gençlik Değişimi programı altında bir proje hazırladık, iyi ki de hazırlamışız.

Kaydet

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaydet


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla