🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

Avrupa’nın Kara Bulutu

Kolektif

Türkçesi yayınlanan Avrupa’nın Kara Bulutu [Europe’s Dark Cloud] raporu, kömüre dayalı termik santrallardan kaynaklanan salımların ülkeler arasındaki sınırları dikkate almadan tüm Avrupa yurttaşlarında erken ölüm riski yarattığını ortaya koyuyor. Rapor bu anlamıyla Türkiye’nin kömüre dayalı termik santrallar ağırlıklı enerji üretim portföyüyle yarattığı uluslararası etkileri akla getirse de bir başka gerçeğin daha altını çiziyor: Çan Termik Santralı yalnızca Çanakkale’nin, Yatağan Termik Santralı Muğla’nın, Afşin-Elbistan Termik Santralı ise Kahramanmaraş’ın sorunu değil; uzun mesafeler boyunca seyahat edebilen partikül maddeler, kömüre dayalı bir termik santralın tüm Türkiye’de erken ölümlere neden oluyor. Bu da, termik santralların uzağında yaşadığını zannedenler dahil tüm yurttaşların kömürden çıkış için karar alıcılara baskı yapması gerektiği gerçeğini bir defa daha hatırlatıyor.

Yayına Hazırlayan: Doğu Eroglu/Fevzi Özlüer
Çeviri: Ekoloji Kolektifi Derneği
Çeviri Koordinatörü: Sıla Özkavaf
Çeviri Redaksiyonu: Doğu Eroğlu
Yayın Tarihi: Haziran 2018
Tasarım Konsept: OneHemisphere
Tasarım Uygulama: Cömert Uygar Erdem


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla