🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

AYŞE HANIM PERMAKÜLTÜR ÇİFTLİĞİ

Kurda, kuşa, hepimize; aş olsun, aşkla olsun…
21 Aralık’ta başladığımız “Güldönümü Gıda Ormanı” ile Ayşe Hanım Permakültür Çiftliği (Ayşe’s Permaculture Farm) doğmuş oldu.
Ayşe Hanım Permakültür çiftliği; modern tarımın beşiği Tire ovasında, bir örnek ve veri kaynağı olabilmek, biyoçeşitliliğin olabildiğince çok olduğu, sürdürülebilir ve ilaçsız tarım yöntemleri ile paylaşarak çoğalabilmek için kurulmuş bir permakültür çiftliğidir.”
2014 yılında PERMAKÜLTÜR ile tanıştım. L’Universite Populaire De Permaculture’un kurucusu Steve Read’den Permakültür Tasarım Sertifikasını almam hayatıma bambaşka bir bakış açısı kazandırdı. Eski bir doğa sporcusuydum ve tek amacım doğa ile içiçe yaşamaktı. Ama artık yok olan doğa ile dost yepyeni bir yaşam ve tarım şekli ile tanıştım. Bağlantılı diğer eğitimler, Permaculture Design Praktikum ve ardından Anadolu üniversitesi Tarım bölümünde okumaya başlamamla artık öğrendiklerimi uygulama ve paylaşma zamanı geldiğini gördüğümde ailemizin arazisinde permakültür ilkeleri ile çiftlik kurmaya karar verdik.
Bir paylaşım ve hepimizin öğrendiklerini uygulayabileceği bir laboratuvar ortamı olması amacı ile “Güldönümü Gıda Ormanı”nı kurduk. Gündönümünde başladığımız ve kişisel bir dönüşümün kesişimine denk gelen bir süreçte olması bu ismi bize hediye etti.
Bu çiftlik: Kurda, kuşa, hepimize; aş olsun, aşkla olsun…

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla