Ben Alemin Biberini Yemem

2014 – Türkiye

“Sinopsis: 70 yıldır yerel tohumlarını saklayıp, muhafaza eden Şevkiye Teyzenin, hibrit veya GDO’lu tohumlara karşı direnişini simgeleyen bir belgesel. Şevkiye Teyzenin tohumla ilgili tecrübelerine ve yaşamına yönelik kesitler bulunan belgeselde, aynı zamanda konu ile yakından ilgilenen ziraat mühendislerinin ve dernek üyelerinin görüşlerine yer veriliyor. Böylece belgesel, hem yerel tohumların, hem köylerin yok olmaya direnen belki de son örneklerine tanık olmamızı sağlıyor.

Yönetmen: İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya İletişim bölümünden mezun oldu. Üniversite’deki canlı yayın stüdyosunda işin mutfağını öğrendi. Son yılında belgesel çalışmaları üzerine yoğunlaştı. “Ben Alemin Biberini Yemem” belgeselinin yönetmeni olmasının yanısıra filmin yapımcılığını ve kurgusunu da üstlenmiştir.”

Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması, Belgesel Dalı 2.lik Ödülü

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest