Cansuyu

2013 – Türkiye

“Cansuyu, Denizli Orman Bölge Müdürlüğünün  ormanlarda yaptığı cansuyu havuzlarını konu alan bir doğa belgeseli.
Cansuyu havuzları,  2009 yılında  Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan  “yaban hayatını canlandırma ve kuşlara cansuyu”  projesi kapsamında, kurak sahalarda  inşa edilmeye başlandı.
Belgesel için, çok sayıda cansuyu havuzuna sahip olan Bozdağ,   çekim mekânı olarak  seçildi.  Bu seçimde  Bozdağ’ın Denizli yöresindeki en kurak sahalardan biri olması etkili oldu.
Ön hazırlıklardan sonra 2011 Eylül ayında ilk çekimler gerçekleşti. 14 gün süren bu çekimlerden sonra  görüntüler değerlendirildi.
Yeni hazırlıklar ı takiben  2012 Temmuz ayında 7 gün süren ikinci dönem çekimleri yapıldı.
Belgeselin son çekimleri ise 2013 Mart ayında 4 gün sürdü.
Cansuyu belgeseli,  bu havuzların ekosisteme olan etkilerini inceliyor. Havuzlara gelen  kuş türlerinin  davranışları, bu kuşların havuzları nasıl kullandıkları, havuzların çevresinde görülen diğer canlılar, yöre halkının bu havuzlar hakkında neler düşündüğü gibi pek çok konuyu bu belgeselde izleyebilirsiniz.”

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla