DİRENEN ÜRETİCİ VE TÜKETİCİ KOLEKTİFİ (DÜRTÜK)

Direnen Üretici ve Tüketici Kolektifi (DÜRTÜK) olarak, İstanbul ve çevresinde yok olma tehtidiyle baş etmeye çalışan yerel üreticilerle dayanışmak için yola çıktık. Biz İstanbullular gıdaya ancak uzun ve karmaşık tedarik süreçlerinin ardından erişebiliyoruz. Gıdanın bize nereden ve ne şekilde geldiğini göremiyor, etiketin arkasındaki süreci anlamıyor, üretici ve toprakla temas etmiyor, sağlıksız ve yol yorgunu gıdalar için yüksek bedeller ödüyoruz. Gıdasına, şehrine, suyuna, toprağına ve üreticisine sahip çıkmak isteyen tüketiciler olarak, bu mütevazı girişimi başlattık. Bu ağı giderek de genişletmek istiyoruz.

Üye olmak için: https://docs.google.com/forms/d/1UyVbiSFMnnPkit-LRmJwbk3_L6Mr8i0QuDEnG9Eaqrs/viewform

0 Yorum

Bir İçerik Gönder


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir.

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

Paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsin. Evet! Yapabilirsin! (Bu esnada arkada Eye Of the Tiger çalmaktadır.)

Shares
Araç çubuğuna atla