Doğal Sistemler ve Bir Tarım Felsefesi / Natural Systems and An Agricultural Philosophy

2011 – Hindistan

“Amarjeet Sharma, Kheti Virasat Mission’la birlikte çalışarak Pencap’ın ücra bir köşesindeki kurak ve borç içindeki küçük arazisini sağlıklı, verimli ve kârlı bir yere dönüştürür. Yıkıcı tarımsal politikanın 1960’larda bölgeyi ele geçirmesine tanıklık eden Sharma, Sikhism’in kurucusu Guru Nanak’ın öğretileriyle geliştirilmiş, daha organik bir sistem geliştirmeye karar verir.

Sarbet da Bhala veya “bütünün iyiliği için tarım” olarak bilinen bu felsefenin prensipleri hayvanlar, böcekler, bitkiler ve bizler arasındaki karmaşık ilişkiyi anlamaya odaklanır. Doğaya karşı değil de doğayla birlikte çalışarak yalnızca verimliliği arttırmakla kalmaz, sağlıklı bir çevre içinde sağlıklı gıda yetiştirir.”

 

2 Yorumlar

 1. Tuna Ozcuhadar

  Bu belgesel ve bunun gibi Surdurulebilir Yasam Film Festivali’nde (SYFF) gosterilmis bircok belgeseli http://surdurulebiliryasam.tv ‘de Turkce altyazili olarak izleyebilirsiniz.

  DOĞAL SİSTEMLER VE BİR TARIM FELSEFESİ
  Orjinal Adı: Natural Systems and An Agricultural Philosophy
  Yönetmen: Jason Taylor, Chintan Gohil
  Yıl: 2011
  Süre: 5 dk
  Dil: Pencabi / İngilizce ve Türkçe altyazılı
  Link: http://surdurulebiliryasam.tv/film/dogal-sistemler-ve-bir-tarim-felsefesi
  Bu film SYFF2015 seçkisindendir

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest