🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

DÖNÜŞÜM DERNEĞİ

Dönüşüm Derneği; siyasi, ekonomik ve sosyal değişimlerin, toplumsal ve ekolojik boyutlarını merkeze alan ve bu alanlardaki sorunlara sürdürülebilir alternatif çözümler sunmayı amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür. Teknolojik gelişim dünyayı küçük bir köye çevirdi. Dünyanın diğer ucunda olan olumlu ya da olumsuz her şey artık bizi de etkiliyor. Bu yüzden dünya üzerindeki tüm bireylere önemli sorumluluklar düşüyor; yaşadığımız yeri bulduğumuz gibi bırakmak, hatta daha iyi hale getirmek. Bu sorumluluğun geliştirilmesi için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini ve ortak bir dille hareket etmek zorunda olduğumuzu her geçen gün daha fazla öğreniyoruz. Dünyada yüzyılların on yıllara sıkıştığı bir dönüşüm yaşanırken, hızla kirlenen doğa ve insan yaşamı için daha az tüketmek, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek ve çocukluktan başlayarak üretimin değerini anlatmak hem ekolojik bütünlüğe hem de sadece tüketime dayalı hayatın getirdiği dejenerasyona karşı atılmış büyük bir adım olacak. Kentler dönüşüyor, ilişki ağları dönüşüyor, tüketim alışkanlıklarımız ve biçimlerimiz dönüşüyor, ekonomik yapımız dönüşüyor; tüm alanlardaki dönüşüm sosyo-kültürel ve ekolojik dönüşümü de zorunlu kılıyor. Eğitim bireysel algı değişikliği oluşturmanın en önemli yöntemi olarak kabul edilir. Bu yolla bireyde; doğaya, çevreye ve toplumsal değerlere sahip çıkmaya yardımcı olacak bir sorumluluk bilinci ve farkındalık geliştirmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Yeşil mimari, geri dönüşüm, ekolojik tarım ve yenilenebilir enerji gibi konularda eğitsel, kültürel ve sanatsal çalışmalar yürüterek bu farkındalığı yaratmayı hedefliyoruz.

Kaydet

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaydet


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla