Dünyayı Kurtarmaya Çalışanlar
The People Who Try to Save the World

2012 – 30′ – Renkli – 8mm, 9. Seul Çevre ve Ekoloji Filmleri Festivali, En İyi Kısa Film Ödülü, 2012

“Türkiye’de tohum, tarım ve biyoçeşitlilik gibi konulardaki sorunlara kendi alanlarında yaptıkları eşsiz çalışmalarıyla çözüm üretmeye çalışan üç kişiyi konu alıyor- Türkiye’nin ilk ve tek Tohum derneği olan Karaot Tohum Derneği kurucusu Feray Karapınar, Ekolojik Üreticiler Derneği Kurucusu ve Başkanı Levent Gürsel Alev ve Türkiye’de ilk ve tek olan, yayın listesi sadece Ekoloji ve Çevre konularıyla ilgili kitaplardan oluşan bağımsız yayınevi Sinek Sekiz’in kurucusu ve Yayın Yönetmeni İrem Çağıl Tütüncü.
Akile Nazlı Kaya (Bursa, 1980) Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde yaşıyor. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünden 2003 yılında mezun olan Kaya, animasyon dalındaki çalışmalarına Çek Cumhuriyeti’nde, Film School Zlin’de başladı. Önemli filmleri arasında Circus Love (2012), Zlin Çorbası (2007) ve Nazlı Zlin’de (2006) yer almaktadır.”

Metin kaynak: AFM Uluslararası Bağımsız Film Festivali, Resmi Web Sitesi

Yönetmen – Akile Nazlı Kaya
Senaryo – Akile Nazlı Kaya
Yapımcı – FAMU – Prag Film ve Televizyon Akademisi
Görüntü Yönetmeni – Tomaş Doruşka
Kamera – Tomaş Doruşka
Kurgu – Tomaş Doruşka
Animasyon – Akile Nazlı Kaya
Oyuncular – Feray Karapınar, Utkum Duran, Levent Gürsel Alev, İrem Çağıl Tütüncü
Katılımcılar – Feray Karapınar (Karaot Tohum Derneği), Levent Gürsel Alev(Ekolojik Üreticiler Derneği), İrem Çağıl Tütüncü(Sinek Sekiz Yayınevi)

Akile Nazli Kaya
Sanatçının web adresi: http://www.tatapata.net/
Vimeo: https://vimeo.com/nkaya  
Behance: https://www.behance.net/akilenazlikaya

*Sevgili Akile Nazlı Kaya’ya filmini EkoHarita’da yayınlamamıza izin verdiği için teşekkürlerimizi sunarız. <3

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest