DÜŞLER AKADEMİSİ – KAŞ

Engellilik ve süreğen hastalıklar başta olmak üzere, gerekçesi ne olursa olsun toplumsal dışlanmayı yaşayan tüm birey ve guruplara alternatif, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle ücretsiz olarak eğitim, üretim ve ortak yaşam hizmetleri sunan bir Köy Akademisidir.

Bir Alternatif Yaşam Merkezi olarak 4 ana konsepti aynı çatı altında birleştiren bir şemsiye örgütlenmedir.
1-Alternatif Kamp: Spor aracılığı ile toplumsal değişimin en önemli uygulama örneklerinden biri olarak, spor – eğitim – entegrasyon ve tatil kampçılığı hizmeti.
2-Düşler Akademisi: engelli bireylere her türlü sahne sanatları – plastik sanatlar ve görsel sanatlar eğitimlerinin ücretsiz olarak verilmesi.
3-Sosyal Girişim Parkı: Toplumun sosyal sorunlarına yenilikçi çözümler üretmek amacı ile projeler geliştirip uygulayan toplum liderlerlerinin, sosyal girişimcilerin ve sivil insiyatiflerin üretim ve paylaşım alanı.
4-Ekolojik Yaşam: Kendine yeterlilik ve dogal yaşam döngüsünde tarımsal üretimin yapıldığı, 3,5 dönümlük arazide gıdadan enerjiye sürdürülebilirlik denemeleri.

Haberler

 1. Ercan Tutal “Bir sosyal girişim modeli olarak Düşler Akademisi” 12min.me Türkiye Ignite Talks #8
  Kaynak: Düşler Akademisi - Kaş Yayın tarihi: 1 year ago
 2. Sesim Elim Türk İşaret Dili Uygulaması Yayında
  Kaynak: Düşler Akademisi - Kaş Yayın tarihi: 2 years ago
 3. SIB Finalde
  Kaynak: Düşler Akademisi - Kaş Yayın tarihi: 2 years ago
 4. Barış İçin Müzik…
  Kaynak: Düşler Akademisi - Kaş Yayın tarihi: 2 years ago
 5. Kaş Engelsiz Yaşam Çözmleri Haritası Tamamlandı.
  Kaynak: Düşler Akademisi - Kaş Yayın tarihi: 2 years ago

  

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest