FENERBAHÇE PARKI TOPLULUK BAHÇESİ

Şehirde yaşayan bizler, kendi doğal gıdamızı yetiştirmek üzere yardımlaşarak ve paylaşarak bir topluluk bahçesi kuruyoruz. Doğadan aldığımızı doğaya geri vermenin farkındalığını yaratmak ve paylaşımı arttırmak için çalışıyoruz, bu nedenle de topluluk bahçemizde permakültür prensiplerine uyarak doğal ürün yetiştirme çalışmaları yapıyoruz.

Amaçlarımız:
•Doğal bitki yetiştirme yöntemlerini öğrenmek ve öğretmek,
•Kendi doğal gıdamızı üretmek,
•Topluluk olmayı tecrübe etmek: yardımlaşmak, paylaşmak, hep birlikte üretmek,
•Eğitimler vererek ve aktiviteler düzenleyerek ilgisi olan herkesin doğal yaşam, sürdürülebilirlik ve bahçecilik hakkındaki bilgi ve becerilerini arttırmak,
•Permakültür prensiplerini topluluk bahçemiz sayesinde yaşatmak,
•Başka projelerin de öncüsü olmak, yaşadığımız yerlerin sürdürülebilir yerleşimlere dönüştürülmesi konusundaki girişimleri desteklemek.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaydet

Kaydet


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest