🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

Furma Ekolojik Yaşam Çiftliği

Özellikle son 50 yılda tüm dünyada tırmanmış olan tüketim anlayışı, israf ve çevre duyarsızlığı yedi-sekiz milyar insana ev sahipliği yapan gezegenimiz için sürdürülebilir bir yöntem değildir. Bu gezegeni yok etmeden binlerce yıl devam edecek sürdürülebilir bir medeniyet oluşturmak zorundayız. Bunun için kahramanlara yada liderlere gerek yok Toprak, Tarım, Biyoçeşitlilik, Enerji, Su ve Doğal Kaynak yönetimi konusunda duyarlı insanların sayısı ne kadar artarsa, umudumuz o kadar artabilir. Biz kendi adımıza Masanobu Fukuoka’yı örnek alarak; “Doğa ile mücadele etmemeyi” benimsedik. 2012 yılından bu yana toprağı traktörle sürmüyoruz, kimyasal ilaç ve gübre kullanmıyoruz, yaprak döken ve dökmeyen ağaçları ve azot bağlayıcı türleri bir arada tutuyoruz, biyoçeşitliliği olabildiğince korumaya çalışıyor minimum enerji ve su kullanmaya özen gösteriyoruz. Karaburun’da 25 dönüm arazi içinde yörenin florasına uygun nar, zeytin, incir, asma, iğde, akasya ve nergis ağırlıklı olmak üzere bini aşkın ağaç diktik. Yaprak döken ve dökmeyeni birlikte tutmamızın nedeni ise zararlı böceklerin doğal düşmanlarının da yaşayabileceği ortam olsun. Birşey dikmeyeceksen sökme felsefesiyle devam ediyoruz. Sürekli gözlüyoruz, öğreniyoruz, yetiştiriyoruz ve hasat ediyoruz.

  

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla