Gezegen Sil Baştan (Planet RE:think)

2012 – Danimarka, Hindistan

“Bugün bir değil, iki küresel krizle karşı karşıyayız: Finansal kriz ve asıl sinsi olan, doğal kaynakların yanlış kullanımı krizi. Bu ikisi birbiriyle öyle bağlantılı ki kaynaklarımızı daha etkin ve sürdürülebilir biçimde kullanmak konusu üzerine düşünmeye başlamadan küresel finansal krizi çözemeyeceğiz. Örneğin, her bir akıllı telefon üretiminde 50’den fazla mineral kaynağı sömürülüyor. Bu sınırlı kaynakları teknoloji için kullanarak büyüme konusundaki bağımlılığımız, bedelini gitgide arttırırken bir yandan da finansal krizi derinleştiriyor. Bu kaynaklar azaldıkça, gelecekteki potansiyel bir savaş alanı önümüzde uzanıyor. Gezegen Sil Baştan nerede hata yaptığımızı araştırıyor ve sınırlı kaynakları olan bir gezegendeki geleceğimiz için umut veriyor.”

 

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest