GOLA KÜLTÜR SANAT VE EKOLOJİ DERNEĞİ

Gola Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği; Karadeniz’den Türkiye’ye dair söz söyleyen ve aynı zamanda Türkiye’den Karadeniz’e seslenen bir sivil toplum örgütüdür. Evrensel kavramlarla yereldeki sorunları anlamaya, duyurmaya ve çözmeye çalışır. Yüzü Doğu Karadeniz’e dönük ancak her türde çeşitliliğe açık, hiyerarşik olmayan, çok kültürlü bir örgüttür. Tüm faaliyetlerinde şeffaftır ve herkese açıktır.

Gola, paylaşımcı ve çoğulcu bir toplum oluşturulmasını destekler, bu yönde kültürel ve sanatsal çalışmalar yürütür. Gola, ekolojist bir çizgiye sahiptir. Yaşam içindeki her türlü şiddete karşı durur ve barışçıl süreçleri destekler. Gola, tüm söylemlerinde ve çalışmalarında Doğu Karadeniz’in gerçekliklerinden ve dinamiklerinden uzaklaşmadan hareket eder. Amacı farkındalık yaratmaktır. Bu farkındalığı ilgili yerel kesimlere ulaştırırken dikte etmeden demokratik ve katılımcı bir uslubu temel alır. Gola, Doğu Karadeniz’de hidro-elektrik santrallerin yapımı, çarpık şehirleşme, bilinçsiz turizmin doğaya ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekmeye ve çözümler üretmeye çalışır. Aynı zamanda çalışmalarında müzik, el sanatları, dil ve mimari gibi kültürel konulara da yer verir.

Haberler

 1. Eventual fate of Ecommerce for Retailers
  Kaynak: GOLA Derneği Yayın tarihi: 3 years ago
 2. Usefulness and Benefits of Sell Broken Mobile Phone on Different Platforms
  Kaynak: GOLA Derneği Yayın tarihi: 3 years ago
 3. Sovereign Gold Bonds
  Kaynak: GOLA Derneği Yayın tarihi: 3 years ago
 4. 6 Best Furniture Online Sites
  Kaynak: GOLA Derneği Yayın tarihi: 3 years ago
 5. Space-saving bedroom furniture for a beautiful home
  Kaynak: GOLA Derneği Yayın tarihi: 3 years ago

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest