İspinoz

İspinoz, sadece Muğla/Seydikemer çevresinde üretilen yerel ve yöresel ürünleri, talep eden tüketicileriyle buluşturmayı amaçlayan bir oluşum olarak ortaya çıktı. Günümüzde besin değeri, kalitesi ve güvenilirliği gibi konularda tam anlamıyla bir muamma haline gelmiş olan endüstriyel gıdalar, tüketici kitleleri tarafından da bilinen ancak çeşitli sebeplerle göz ardı edilen bariz bir gerçek. Bunun yanı sıra yerel üreticinin, yine gıda endüstrisi tarafından zayıflatılmış olan pazar ve dağıtım ağının yeniden oluşması, zengin bir ekolojik çeşitliliğe sahip ve kendi kendine yetebilen bir coğrafyada, üretim alanlarının içerisinde bulunarak bu dayanışma ağlarını sağlamlaştırmanın zaruri bir hale geldiğini görüyoruz. İşte tam burada bizim uzun metrajlı koşumuz başlıyor.

 

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest