İstanbul Permakültür Kolektifi

İstanbul Permakültür Kolektifi, yolları permakültür ile kesişen iki arkadaşın ortak hayali üzerine Şubat 2013’te kurulmuştur.

Hedefleri arasında İstanbul’da yaşayanlara permakültürün ne olduğunu anlatmak, permakültür ve kapsamakta olduğu konular üzerine film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler hazırlamak ve kentli insanın toprakla, sürdürülebilir yaşamla tanışıklığını, bağlarını kuvvetlendirmek vardır.

Günümüz kentlerinde insanın doğa ile bağları yavaş yavaş kopmakta, günden güne uzaklaşmaktadır. Oysa doğa, bizim büyük öğretmenimizdir. Hayata, soluduğumuz havaya, üzerinde yaşadığımız toprağa can katan doğadır.

Biz ona dokunmadığımız sürece, kendi kendisini devam ettiren, yaşatan, üzerindeki canlıları besleyen bir yapısı vardır. Yaşam şartlarımızı ne kadar ona yakın, onunla dost kurarsak, o kadar çok bizimle etkileşimde bulunur, bize kazanç sağlar. Bunu unuttuğumuz an ise sorunlar başlar. O yüzden, bizlerin amacı da doğa ile uyumlu yerleşim sistemleri kurabilmek, bu sistemlerin parçası olabilmektir.

Haberler

 1. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – AROMATERAPİDE SANATLAŞAN UYGULAMALAR 1 – Distilasyon
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 24 days ago
 2. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – AROMATERAPİDE SANATLAŞAN UYGULAMALAR 1 – Distilasyon
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 24 days ago
 3. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – SIVI SABUN VE ARAP SABUNU ATÖLYESİ
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 26 days ago
 4. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİNE GİRİŞ
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 26 days ago
 5. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – TARIM SEKTÖRÜ ANALİZİ
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 1 month ago

  

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest