İstanbul Permakültür Kolektifi

İstanbul Permakültür Kolektifi, yolları permakültür ile kesişen iki arkadaşın ortak hayali üzerine Şubat 2013’te kurulmuştur.

Hedefleri arasında İstanbul’da yaşayanlara permakültürün ne olduğunu anlatmak, permakültür ve kapsamakta olduğu konular üzerine film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler hazırlamak ve kentli insanın toprakla, sürdürülebilir yaşamla tanışıklığını, bağlarını kuvvetlendirmek vardır.

Günümüz kentlerinde insanın doğa ile bağları yavaş yavaş kopmakta, günden güne uzaklaşmaktadır. Oysa doğa, bizim büyük öğretmenimizdir. Hayata, soluduğumuz havaya, üzerinde yaşadığımız toprağa can katan doğadır.

Biz ona dokunmadığımız sürece, kendi kendisini devam ettiren, yaşatan, üzerindeki canlıları besleyen bir yapısı vardır. Yaşam şartlarımızı ne kadar ona yakın, onunla dost kurarsak, o kadar çok bizimle etkileşimde bulunur, bize kazanç sağlar. Bunu unuttuğumuz an ise sorunlar başlar. O yüzden, bizlerin amacı da doğa ile uyumlu yerleşim sistemleri kurabilmek, bu sistemlerin parçası olabilmektir.

Haberler

 1. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – UYGULAMALI KOMPOST EĞİTİMİ
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 2 days ago
 2. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – UYGULAMALI EVDE BAHÇE
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 4 days ago
 3. ÇEVRİMİÇİ / ONLINE – KAŞAR PEYNİRİ ATÖLYESİ
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 6 days ago
 4. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – EZBER BOZAN SÜRDÜRÜLEBİLİR BAĞCILIK
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 8 days ago
 5. ÇEVRİMİÇİ/ONLINE – TOPRAK BESİN AĞI ile ONARICI TARIM
  Kaynak: İstanbul Permakültür Kolektifi Yayın tarihi: 1 month ago

  

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest