🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

Karaburun Kolektifi

Yanlış tarım politikaları ile büyük şirketlerin altında çalışmaya zorlanan, ürününü vurgunculara satmak zorunda bırakılan, kimyasal zehirler kullanarak verim arttıracağına inandırılan çiftçiler ve sağlıksız, yüksek fiyatlarla ulaşabildiği gıdalara mecbur bırakılan tüketiciler daha fazla bu gıda düzeninin altında yaşayamaz. Ekolojik eşiklerin aşıldığı bu geri dönülemez süreçte üretim ve tüketim ilişkilerinin yeniden kurmanın mecbur olduğuna inanıyoruz. Ufak üreticilerin birbirini rakip olarak görmedikleri, büyük şirketleri ve devleti karşılarına almak zorunda olduklarının bilinciyle, bir dayanışma ilişkisi geliştirdiklerini görmek istiyoruz. Atılacak ilk adımın; patronsuz üretim yapan, sürdürülebilir ve ekolojiye zarar vermeyen ürünler üreten kooperatifler yaratmak olduğunu düşünüyoruz. Üreticiden tüketiciye adil bir köprü yaratmayı ve zorlukları birlikte aşmayı amaçlayan bir kooperatif girişimi olarak başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. İzmir Karaburun’un Mordoğan köyünde başladığımız zeytin ve zeytin yağ üretim süreçlerini ulaşabildiğimiz başka çiftçilerle birlikte çoğaltarak dayanışma duygusuyla yeni bir gıda düzeni için emek vermek istiyoruz.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla