🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

Kum Savaşları (Sand Wars)

2013 – Fransa, Kanada

“Kum, temiz suyun ardından, gezegenimizde en çok tüketilen doğal kaynaktır. Bu sömürünün bir sonucu olarak da kumun sınırlı rezervleri tehdit altında. Bina sayısındaki yükselişle tetiklenen kum savaşları dünyanın her yerinde artıyor. Kumsalların 3/4’ü erozyonun ve inanması güç de olsa kaçakçılığın kurbanı olarak giderek azalarak yok olmaya mahkum oluyor. Çoğumuz kıyılarda geçirilen tatillerin başlıca öğesi kumu bedava ve sonsuz kaynaklı bir malzeme olarak görüyoruz. Peki bu her zaman her yerde bulunan malzeme bitmez tükenmez midir? Her zamankinden daha da artan barınma ihtiyaçlarını karşılayabilir mi? Kum çekilmesinin gezegendeki yaşam açısından nasıl sonuçları olacak? Kum Savaşları bizi, bu yeni altın savaşını ilk elden göstermek için dünyanın çevresinde bir tura çıkaracak.”

 

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla