kuzeydogaKuzey Doğa Derneği

Derneğimiz; doğa koruma eğitimleri yürütür, bilimsel araştırma yapar, kapasite geliştirme ve doğa turizminin artmasıyla yöre insanın gelir elde etmesi için çalışmalar yürütür, özellikle de kuş gözlem turizminin geliştirilmesi konusunda çalışır, gelişen dünyada toplum temelli doğa koruma çalışmalarının çoğalması için uğraşır ve biyolojik çeşitliliğin korunmasında özel sektörün rolünü artmasını amaçlar.

Amaçları doğrultusunda derneğimiz Kars-Ardahan-Iğdır ve Ağrı illerinde çalışmaktadır. Çalışma alanlarının başında bu illerde bulunan doğal alanlar bulunur. Bunlar bölgemizde bulunan milli parklar, önemli kuş alanları, önemli bitki alanları ve önemli doğa alanlarıdır. Bu alanların canlı çeşitliliğinin ortaya çıkarılması ve etkin korunması derneğimizin ana amaçlarındandır.

Başta kuşlar olmak üzere derneğimiz, büyük etoburlar, sulak alanlar, sulak alan restorasyonu, faydalı bitkiler (ethnobotani), teknik canlı çizimi, çevre eğitimi, doğa turizmi geliştirme ve yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon çalışmaları yürütür.

  

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest