Labirentteki İnsanlık / Man In The Maze

2015 – ABD,Meksika

“Amerika’da tüketilen gıdanın %30’dan fazlası Meksika’dan geliyor, buradan, ülkedeki en yoksul ve en çok gıda sıkıntısı çekilen bölgelerden biri olan Güney Arizona üzerinden kuzeye sevk ediliyor. Yol boyunca çürüyüp heba olan tonlarca gıda mevcut sistemin düzgün çalışmadığının göstergelerinden sadece birisi. Labirentteki İnsanlık, insanların bozuk gıda sistemimizi onarmak üzere hangi yaratıcı, yenilikçi çözümleri ürettiğini görebildiğimiz sınır bölgelerinde bizi gezdiriyor. Gıda aktivisti, yazar ve çevreci Gary Paul Nabhan ilginç fikirlerle dolu gıda aktivistleri, çiftçiler ve yenilikçi kişilerle bir araya geliyor. Umudun tükendiğini düşündüren bu ortamda, gıdamızı yetiştirme ve tüketme tarzımızı kökten değiştiren bir taban hareketi boy göstermekte.

Labirentteki İnsanlık ilk olarak Güney Arizona bölgesinden Papago Kızılderililerinin kuruluş hikâyelerindeki bir sembol olarak kullanılmış. Bu sembol, yaşam döngülerini ve ezeli devinimi ifade ettiğinden ve karşı karşıya kaldığımız tercihlere işaret ettiğinden, diğer topluluklarca da benimsenmiş. Doğru tercihler, gidilen yol ne kadar uzun ve zorlu olsa da, bizi diğer her şeyle uyumlu bir noktaya getirir.”

 

1 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest