Mutluluğun Ekonomisi (Economics of Happiness)

2011 – ABD

“Mutluluğun Ekonomisi, altı kıtadan gelen köklü ekonomik değişim çağrılarını seslendiriyor. Film aynı anda iki zıt yönde ilerleyen bir dünyayı anlatıyor. Bir yanda, devletler ve büyük şirketler ittifak içinde küreselleşmeyi ve şirket gücünün yerleşmesini desteklemeyi sürdürürlerken diğer yandan, dünyanın her yanında bu politikalara direnen insanlar ticaret ve finans alanlarının yeniden düzenlenmesini talep ediyorlar ve eski güç kurumlarından uzakta, çok farklı bir gelecek oluşturuyorlar. Topluluklar bir araya gelerek daha insani ölçekli, ekolojik ekonomiler inşa ediyorlar ve bunu yeni bir paradigma üzerine yerleştiriyorlar: yerelleşme ekonomisi. İklim değişikliği ve petrol üretiminin üst sınırının aşılmış olması bize fazla seçim şansı vermiyor: yerelleşmemiz ve ekonomiyi eve getirmemiz lazım. İyi haber şu ki, bu yönde ilerlediğimiz zaman yalnızca dünyayı iyileştirmekler kalmayacak, kendi refahımızı da geri kazanacağız. Mutluluğun Ekonomisi bizden insanlığa olan inancımızı tazelememizi talep ediyor ve daha iyi bir dünya inşa etmenin mümkün olduğuna inanmaya çağırıyor.”

 

1 Yorum

 1. Tuna Ozcuhadar

  Bu belgesel ve bunun gibi Surdurulebilir Yasam Film Festivali’nde (SYFF) gosterilmis bircok belgeseli http://surdurulebiliryasam.tv ‘de Turkce altyazili olarak izleyebilirsiniz.

  Orjinal Adı: Economics of Happiness
  Yönetmen: Helena Norberg-Hodge, Steven Gorelick, John Page
  Çeviren: Özge Açıkkol
  Yıl: 2011
  Süre: 67 dk
  Dil: İngilizce, Türkçe altyazı
  Link: http://surdurulebiliryasam.tv/film/mutlulugun-ekonomisi
  Bu film SYFF 2011 seçkisindendir

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest