Pınara Organik Çiftlik

Orada bir köy var uzakta…. diye başlayan çocukluk yıllarımın şarkısının dizelerinde geçen ve bana çocukluğumdan itibaren  doğada  yaşam hayalini kurduran şarkı. Bu hayal yaşamım boyunca hep benimle kaldı, benimle birlikte  büyüdü ve işte artık gerçek oldu.

Şirin bir dağ köyünün (Beyler/Seferihisar-İzmir) içerisinden geçilerek varılabilen üç tarafı orman olan bir çiftlik PINARA.

​2008 yılında hayallerimize uygun bir yer arayışına girdiğimizde ,baktığımız yerlerde işte tam da burası olmalı diyebileceğimiz  bir yer ararken, karşımızda  100 yılı geride bırakmış koca Çınar ağacı ile bizi kucaklayan bu arazi çıktığında hiç tereddütsüz başka bir yere bakmaya gerek bile duymadan  sahiplendik burayı.

Aldığımızda  40 yıldır koyun-keçi sürüleri dışında kimsenin ayak basmadığı, sadece çobanların uğrağı olan bu  cennete  hak ettiği değeri vermek için kolları sıvadık. Yüzlerce zeytin ve meyva ağacı diktik. Mevsimlik sebzelerimizi yetiştirebilir hale geldik.  Ve istedik ki buraya hiç bir kimyasal uğramasın,  organik olduğu kadar ekolojik bir yaşam alanı olsun, sağlıklı ürünleriyle ve yemyeşil doğası ile insanları kucaklasın.

​Bu misyon ile çıktığımız yolculukta  2013  Ekim ayında  almayı hak ettiğimiz  Organik  sertifikamız ile Organik çiftlik olduğumuzu  belgeledik..

Tüm dostlarımızı, doğa sevenleri PINARA’ya bekliyoruz.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest