SEPETHANE

İznik kasabasının biraz dışında, göl kıyısına, sazlıklara yakın yaşıyor, gıda ve tıbbi bitkileri ekolojik olarak ürettiğim bir bahçeyi köpeğim ve tavuklarla paylaşıyorum. Yerel tohumlarla yaz ve kış sebzeleri, yerli meyveler yetiştirmeyi ve doğadan toplamayı seviyorum. Fazla ürünü satmak yerine gıdaya dönüştürmek, dağıtmak ve paylaşmak temel prensiplerim. Halkın bitki kullanımına ilişkin (etnobotanik) araştırmalar sırasında Anadolu’ya özgü bitkisel örme malzeme ve tekniklerinin araştırılabileceği bir sepet koleksiyonu oluşturdum. Hasır ve sepetleri Sepethane adını verdiğimiz eski ahır mekanında sergiliyor, bir katalog çalışması yapıyoruz. Koleksiyonu, arkeoloji öğrencileri ve el sanatlarıyla ilgilenenlerle paylaşıp, kurslar düzenlemeye çalışıyoruz. Bu alanda çalışmak ya da destek olmak isteyenler lütfen mesaj yazsın.

http://etnofertug.blogspot.com.tr/ – etnofertug@gmail.com

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest