SEPETHANE

İznik kasabasının biraz dışında, göl kıyısına, sazlıklara yakın yaşıyor, gıda ve tıbbi bitkileri ekolojik olarak ürettiğim bir bahçeyi köpeğim ve tavuklarla paylaşıyorum. Yerel tohumlarla yaz ve kış sebzeleri, yerli meyveler yetiştirmeyi ve doğadan toplamayı seviyorum. Fazla ürünü satmak yerine gıdaya dönüştürmek, dağıtmak ve paylaşmak temel prensiplerim. Halkın bitki kullanımına ilişkin (etnobotanik) araştırmalar sırasında Anadolu’ya özgü bitkisel örme malzeme ve tekniklerinin araştırılabileceği bir sepet koleksiyonu oluşturdum. Hasır ve sepetleri Sepethane adını verdiğimiz eski ahır mekanında sergiliyor, bir katalog çalışması yapıyoruz. Koleksiyonu, arkeoloji öğrencileri ve el sanatlarıyla ilgilenenlerle paylaşıp, kurslar düzenlemeye çalışıyoruz. Bu alanda çalışmak ya da destek olmak isteyenler lütfen mesaj yazsın.

http://etnofertug.blogspot.com.tr/ – etnofertug@gmail.com

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest