🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

SİSİ PANSİYON

Fırtına Vadisi’nde üretim çalışmaları; ekolojik yaşam ve eko-turizm denemeleri…

Belki de asıl amacımız buydu bir zamanlar. Buraya geldiğimizde alabildiğine yalın beklentiler içindeydik. Gülcay ve benim şehir yaşantısında edindiğimiz çevirmen kimliklerimiz müsaitti böyle bir hamleye. Bir yandan Geo Dergisi’ne keyifli çeviriler yapıp diğer yandan, molalarda ya da boş zamanlarda dere yatağında yürüyüş yapmak, balık tutmak, belki küçük bir bostan, zamanla üç beş tavuk, neden olmasın… Zaman geçtikçe kaçamağımızın aslında ne kadar gerçekçi olabileceğini ve gelecek vaat edebileceğini gördük. Birimizin doğup büyüdüğü Sisi’nin geçmişinde yine benzer bir girişim, dönemsel olarak üretim ve turizmin geçim kaynağına dönüştüğü bir yaşantı vardı. 80’li ve 90’lı yıllarda Türkiye’de kırsal alana, doğaya kaçış dendi mi, Doris ve Savaş Güney’in öyküsü tellaffuz edilirdi. Sisi Pansiyon’un kökleri de yine bu girişimden alır varlığını. Bir mirastır, dolayısıyla… Evet, doğaya yaklaşmak, doğada bir gelecek kurgulamak bize onlardan bulaştı. Şimdi bu kurguyu olgunlaştırmak ve tıpkı atalarımız gibi, onu Dersu ve Sofi’ye, çocuklarımıza aktarmak da bizim boynumuzun borcu… Bu nedenle, bir işletme olarak Sisi Pansiyon’u sadece turistik gezi amaçlı bir konaklama tesisi değil, Hemşin coğrafyasında yaşamsal bir deneyim gibi görmek gerek.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaydet


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla