VEGGIEBOX – GDO’SUZ YEREL TARIM

Amacımız, tükettiği gıdanın nereden geldiğini bilmek isteyen tüketici ile sorumluluk sahibi olmak zorunda olan üretici arasında doğrudan bağ kurmaktır. Bu amaçla sınırlı olan ekim alanlarımızı büyütmek istiyoruz. Büyümek için diğer çiftçilere de ihtiyacımız var. Ekim alanlarımızın sınırlı olmasının en önemli nedeni çevredeki çiftçilerin kimyasal gübreden, zirai ilaçlardan ve ithal tohumdan vazgeçmek istememesidir. Bunun altında yatan sebep ise çiftçilerin maliyetlerin artacağına, ürün verimliliğinin düşeceğine ve satın aldığı tohumu, gübreyi ve zirai ilaçların borçlarını ödeyemeyeceğine olan inancıdır. Veggiebox bu yaygın inancı ve kısır döngüyü kırarak birçok ekim alanının dönüşümüne destek olmayı amaçlamakta ve daha fazla tüketiciyle daha fazla ekolojik tarımı buluşturmayı umut etmektedir. Bugünden itibaren sizlerin de bu hareketin bir parçası olmanızı istiyoruz. Satın alacağınız her Veggiebox daha çok çiftçinin ekim alanını dönüştürmesine katkıda bulunacak ve GDO’suz yerel tarımı mümkün kılacaktır.

 

Kaydet

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest