VEGGIEBOX – GDO’SUZ YEREL TARIM

Amacımız, tükettiği gıdanın nereden geldiğini bilmek isteyen tüketici ile sorumluluk sahibi olmak zorunda olan üretici arasında doğrudan bağ kurmaktır. Bu amaçla sınırlı olan ekim alanlarımızı büyütmek istiyoruz. Büyümek için diğer çiftçilere de ihtiyacımız var. Ekim alanlarımızın sınırlı olmasının en önemli nedeni çevredeki çiftçilerin kimyasal gübreden, zirai ilaçlardan ve ithal tohumdan vazgeçmek istememesidir. Bunun altında yatan sebep ise çiftçilerin maliyetlerin artacağına, ürün verimliliğinin düşeceğine ve satın aldığı tohumu, gübreyi ve zirai ilaçların borçlarını ödeyemeyeceğine olan inancıdır. Veggiebox bu yaygın inancı ve kısır döngüyü kırarak birçok ekim alanının dönüşümüne destek olmayı amaçlamakta ve daha fazla tüketiciyle daha fazla ekolojik tarımı buluşturmayı umut etmektedir. Bugünden itibaren sizlerin de bu hareketin bir parçası olmanızı istiyoruz. Satın alacağınız her Veggiebox daha çok çiftçinin ekim alanını dönüştürmesine katkıda bulunacak ve GDO’suz yerel tarımı mümkün kılacaktır.

 

Kaydet

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Pin It on Pinterest