🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞

Takipleşelim 😉
https://www.facebook.com/ekoharita https://www.facebook.com/groups/ekoharita https://twitter.com/ekoharita https://plus.google.com/+Ekoharita https://www.instagram.com/ekoharita/ https://www.youtube.com/c/Ekoharita https://soundcloud.com/ekoharita https://www.ekoharita.org/wp-content/uploads/2016/02/Soundcloud.png
www.ekoharita.com

Yeşil Öfke

Ekoloji ve Yaşam Dergisi

Yeşil Öfke, özgür bir yaşam için insan merkezli yaklaşımları terk edip gezegeni paylaştığımız tüm canlılarla eşitlikçi, dayanışmacı bir ilişki kurmayı ve ekolojik düzeni sağlamayı hedef almaktadır. Bizler, doğadaki bütün varlıklar için özgürleşmeyi ve özgürleştirmeyi savunuyoruz. Canlılara yönelik her türlü zulmü reddediyoruz! Odağında sadece insan menfaatini barındıran davranışları, uygulamaları ve politikaları benimsemiyoruz! Tüm canlılığın eşit ve doğal haklara sahip olduğunu, hakların göz ardı edilmesinin doğa üzerinde ciddi zararlar doğuracağını söylüyoruz. Toplumsal düzeyde de, insanın insana tahakkümünü reddediyoruz. Bireysel farklılıkların ve özgürlüklerin baskı altına alan ve ekonomik sömürünün sürdürülmesini sağlamak için kurulan tüm dayatmacı yapılara karşıyız. Kapitalizmin getirdiği işsizlik bunalımı ve zorunlu çalışma kıskacına hapsedilmeye, insan emeğinin satılabilir bir şey haline gelmesini, insanın hayatını kazanmak uğruna hayatını kaybetmesini ve bedenin metalaştırılmasını kabul etmiyoruz. Özgürlük kavramının bireysel çıkar üzerinden tanımlanmasına, arzularımızın, ‘üzerinden para kazanılacak şeyler’ haline dönüştürülmesine karşıyız! Zenginliğin, yalnızca maddesel yönlü tanımlanmasının, kurgulanmasının, medya ve reklam kanallarıyla bilinçlerimizin uyuşturulmasının, hislerin, arzuların, aşkın yok edilmesinın ve mekanikleşmenin karşısındayız! Köleleşmeyi, köleleştirmeyi; acımasızlığı, hissizliği reddediyoruz! Bizler gibi düşünen herkesle aynı mesafede yanyanayız.

Yayıncı:  Yeşil Öfke Dergisi

Yazar:  Kolektif

21 x 28 cm | Türkçe | 50 Sayfa

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir. /// Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları /// Yayın İlkeleri ///

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

EkoHarita gönüllülerin inisiyatifiyle işleyen sivil bir oluşumdur. Bu oluşumun ve yeni projelerinin devamlılığını desteklemek için sen de destek verebilirsin! Menüde yer alan "🌈ŞİMDİ DESTEK OL!🌱💞" linkine tıklayarak patreon hesabımıza ulaşabilirsin. Doğa yolumuz olsun!

Shares
Araç çubuğuna atla