ÇAYEK (Çanakkale Ekolojik Yaşam İnisiyatifi)

ÇAYEK kuruldu, çünkü sağlıklı kalmak, doğanın bir parçası olduğumuzu unutmamak, parçası olduğumuz doğayı korumak ve gözetmek istiyoruz.
Gıdanın mümkün olan en az mesafeyi kat etmesi, yerel tohumların korunması, ekolojik prensiplere göre üretim yapan bilinçli küçük çiftçilerin kentli tüketiciler tarafından desteklenmesi, tüketicinin de üretimin bir parçası olmasına fırsat veren bir sistem kurgulamamız gerektiğine inanıyoruz. Gıdanın direk üreticiden alıcıya ulaşmasının karşılıklı güven ve anlayışı besleyeceğini, toplumsal bağları güçlendireceğini, yalnızlaşan üreticilere cesaret vererek, endişeli tüketicilere de çözüm olacağını düşünüyoruz.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder


Alaturca Design /// EkoHarita sunucuları %300 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarıyla Beslenmektedir.

Bizden Haber Al!

Her geçen gün gelişen ve yenilenen içeriğimizden seni haberdar etmek isteriz. Sen de bizimle aynı hisleri paylaşıyorsan kayıt olmayı unutma. ;)

Bültene kayıt oldun. Teşekkürler! Ekoharita sosyal ağına dahil olmak için: http://www.ekoharita.com/kayit-ol/ kullanıcı olarak da kayıt olabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Üret, çoğalt, paylaş!

Paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsin. Evet! Yapabilirsin! (Bu esnada arkada Eye Of the Tiger çalmaktadır.)

Shares
Araç çubuğuna atla